Najlepsze sterowanie instalacji, umożliwiają regulatory z elektronicznym kompensatorem zmian temperatury zewnętrznej zwane regulatorami pogodowymi. takie regulatory najczęściej stosowane są przez nas do układów regulacji instalacji co.

Urządzenia te pozwalają na regulację temperatury czynnika grzewczego (wody w kaloryferach) w zależności od temperatury zewnętrznej,a także na programowanie pracy systemu ogrzewania - np. obniżenie temperatury w nocy lub wtedy, gdy nikogo zwykle nie ma w domu.

Regulator pogodowy działa tym sprawniej im mniejsza jest bezwładność cieplna systemu ogrzewania. Ta ostatnia zależy przede wszystkim od ilości wody w systemie, a więc od pojemności rur i grzejników.

Nowoczesne systemy ogrzewania, które potrafią szybko reagować na zmiany temperatury mają niewielką pojemność cieplną.

Małe przekroje rur stosowanych w nowoczesnych systemach ogrzewania sprawiają, że montaż jest prostszy (a zatem tańszy). Oszczędności osiągane przez zastosowanie pogodowych regulatorów mogą wynosić nawet do 20% kosztów ogrzewania.
Do takich oraz innych zastosowań gdzie bardzo ważne jest precyzyjna regulacja używamy regulatorów firm Danfoss, SIEMENS, Honeywell, COMPIT, Frisko, Viessmann.

Technoterm