Analiza spalin i regulacja kotłów w budynkach mieszkalnych i gospodarczych

Budynki mieszkalne i gospodarcze

Analiza spalin i regulacja kotłów

Dlaczego tak ważna jest prawidłowa regulacja kotłów?

Regulacja kotłów to bardzo istotna czynność, którą wykonuje się jako jeden z ostatnich etapów montażu instalacji grzewczej oraz podczas naprawy i serwisowania kotłów. Niezależnie czy bierzemy pod uwagę instalację grzewczą w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych, instytucjach lub małych czy dużych firmach, odpowiednia regulacja niesie za sobą dwie ważne korzyści – poczucie komfortu oraz zmniejszenie kosztów eksploatacji. Dlaczego jest to tak ważne? – Regulacja jest kluczowym elementem, ponieważ dzięki niej możemy dostosować ilość wytwarzanego ciepła w określonych porach dnia i nocy, uzależniając temperaturę poszczególnych pomieszczeń w budynku od szerokiego spektrum czynników, tak aby kocioł pracował wyłącznie wtedy, gdy jest to potrzebne.

Jak zoptymalizować wydajność kotła?

Kocioł z niepoprawnie dobraną mocą będzie przyczyną niewłaściwej pracy instalacji grzewczej, a w efekcie częstymi awariami urządzenia i podzespołów. Zbyt niska moc będzie natomiast powodować niedostateczne ogrzanie budynku. Warto zlecić regulację kotła nam, czyli profesjonalnej firmie, aby sprawnie i szybko przywrócić prawidłowy tryb jego pracy oraz odpowiednią i stabilną temperaturę ogrzewanych pomieszczeń.

Kiedy potrzebna jest regulacja kotła?

Pierwsze symptomy nieprawidłowości w działaniu kotła diagnozujemy poprzez analizę spalin. Pomiar zawartości tlenu, tlenku węgla, dwutlenku węgla, dwutlenku siarki, tlenku azotu i wielotlenków azotu podczas analizy pozwala również na sprawdzenie poziomu sprawności kotła oraz pomaga w jego prawidłowej regulacji. Warto wiedzieć, że instalacje wyposażone w termostaty pokojowe również wymagają regulacji całego systemu grzewczego.

Doświadczenie

Korzystamy z zaawansowanej aparatury do przeprowadzania analizy oraz posiadamy wieloletnie doświadczenie. Z ekonomicznego punktu widzenia, warto poddawać kocioł analizie spalin oraz ewentualnej regulacji w sposób cykliczny, aby nie doprowadzić do nieoczekiwanego zwiększenia wydatków na ogrzewanie. Jeśli macie Państwo wątpliwości dotyczące sprawnego działania swojej instalacji grzewczej lub nadszedł czas na odświeżenie lub modernizację obecnej instalacji, najlepszą decyzją będzie kontakt z nami.

Skontaktuj się z nami

Nasi specjaliści pomogą we wszystkim.